جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

031-33373187

راهنمای سفر به باکو

راهنمای سفر به باکو

راهنمای سفر به باکو

می توان برای رسیدن به کشور آذربایجان از راه های مختلفی اقدام کرد، قصد ما آشنایی شما با سفر زمینی و راه های خرید بلیط اتوبوس باکو و تور باکو می باشد.
یکی از راه های رفتن به باکو با اتوبوس و به همان شیوه قدیم می باشد، یعنی که شما هنگام سوار شدن یا انتهای راه موقع پیاده شدن کرایه را بصورت نقد به راننده اتوبوس پرداخت می کنید، که طبیعتا این شیوه به چند دلیل نمی تواند خیال شما را راحت کند، اول اینکه رزرو بلیط دیگر در کار نیست و شما پای اتوبوس از حرکت و اینکه آیا جایی برای سوار شدن شما هست یا نه مطلع می شوید و به این روش احتمالا معطلی زیادی را خواهد داشت. حال در نظر بگیرید این معطلی پای اتوبوس اضافه بر معطلی هایی که هنگام گذر از مرز جز برنامه سفرهای زمینی ست خواهد شد. پس در انتخاب این روش تعلل بیشتری کنید. روش دیگر خرید بلیط حضوریست حال تصور کنید، شما ساعت ها قبل به صورت حضوری باید به دفاتر فروش بلیط بروید، که این خود هزینه بر و زمان بر خواهد بود. روشی که ما به شما توصیه می کنیم، رزرو بلیط از طریق تماس تلفنی می باشد. مانند تماس با شماره های آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در بلیط سل، روش دیگر که در صورت دسترسی به اینترنت و داشتن کارت بانکی، ممکن میباشد،رزرو اینترنتی بلیط است، که شما می توانید از طریق سایت های فروش بلیط مانند بلیط سل، اقدام نمایید.

جاهای دیدنی باکو

ایچری شهر (شهر تاریخی)

دیوارهای کنگره ای شهر تاریخی یا بزبان مردم منطقه، ایچری، مرز میان زندگی مدرن ، و زندگی وتاریخ و معماری سنتی و... می باشد، ایچری شهر با معماری زیبا و خاطرات نهفته در خشت خشتش گردشگران را جادو کرده، و به دلیل همین معماری خاص و ویژه منطقه گردشگری نمونه منطقه محسوب می شود، کاخ شیروان شاه، معماری سنگی، برج دختر، مغازه ها و رستورانهای سنتی همه و همه از دیدنی های این شهر تاریخی میباشد.

ایچری شهر (شهر تاریخی)

 بلوار موسیقی و دریا

بلوار اصلی شهر که در موازات دریای خلیج فارس قرار دارد، یکی از مکانهای گردشگری و در واقع مکان تفریح برای بعدازظهرهای خود مردم باکو نیز محسوب می شود. نوازندگانی که از میان همین مردم هستند و بعضی ها به صورت آماتور مینوازند با موسیقی خود این مکان زیبا را خواستنی تر کرده اند. این مکان شاهد گام های عاشقانه زیادی بوده است و همچنین با طبیعت زیبایش و حس و حال خوبش خاطرات عاشقانه زیادی را در ذهن ها حک کرده است. اگر اهل قدم زدن نیستید می توانید از دوچرخه های کرایه ای استفاده کنید. بعد از قدم زدن یا دوچرخه سواری حتما سری به مغازه هایی که در نزدیکی همین بلوار است بزنید و از خرید خود لذت ببرید.

بلوار موسیقی و دریا

 برج دختر

برج دختر برجسته ترین جاذبه باکو بشمار می آید، که با ارتفاع 29 متری اش در صورت رسیدن به بام برج می توان مناظر دیدنی باکو را نظاره کرد. برای اولین بار این بنا در 1000 سال پیش ساخته شد ولی بنای کنونی که در واقع بازسازی کلی شده به قرن 12 برمی گردد. به خاطر نام خاص این بنا افسانه ها و داستان های زیادی در مورد دختری که در این برج ساکن بوده وجود دارد، که با نام دختر شاه پریان از آن دختر یاد شده. حتما در سفرتان از مردم بومی درمورد دختر شاه پریان سوال کنید.

برج دختر

 قصر شیروان شاه

از دیدنی های دیگر شهر تاریخی می توان به قصر شیروان شاه که از جنس ماسه سنگی و دارای گنبدهای زیبا و دیدنی ست اشاره کرد، که محل زندگی و استقرار سلسله شیروانشاهان بوده. مسجدی با سه ورودی مخصوص مردان زنان و کارگران نیز جز دیدنیها ی این بنا می باشد.

قصر شیروان شاه

 پارک مفاخر

پارک یا گورستان مفاخر، یکی دیگر از جاذبه های این منطقه می باشد. در سال 1948 اولین بار این مکان برای دفن مشاهیر و مفاخر باکو ساخته شد، ولی به مرور زمان با توجه به رسیدگی ها و درختکاری های فراوانی که انجام شد. به پارک مفاخر تغییر نام داد و در حال حاضر مکان مورد توجه گردشگران و حتی اهالی باکو می باشد. در این مکان تاکنون 200 نفر از مشاهیر دفن شده اند.

 پارک مفاخر

 مجموعه فرهنگی حیدر علی اف

ساختمان حیرت آور حیدر علی اف، از مدرنترین دیدنی های باکو می باشد. نمایشگاه دائمی که در این بنا قرار دارد شامل لباس ها، ماشین ها، هدایا، ودیگر لوازم به جا مانده از حیدر علی اف رییس جمهور مورد علاقه و محبوب آذربایجان می باشد. البته بیشترین مساله ای که باعث محبوب شدن این مکان برای گردشگران شده، معماری خاص بناست.

 مجموعه فرهنگی حیدر علی اف

 میدان فانتین

برای خرید از مغازه های محلی و خوردن غذاهای مختص فرهنگشان و چشیدن طعم کباب آذری و گپ و گفت با مردم آذری زبان، به این میدان بروید. البته غیر از غذاهای محلی، رستوران های بسیار شیک و زیبا نیز در این میدان وجود دارد، که انتخاب این مساله بستگی به سلیقه شما دارد.

میدان فانتین

 موزه فرش آذربایجان

مطمئنا آوازه فرش آذری به گوش شما نیز رسیده است، با رفتن به این موزه می توانید هزاران فرش دستباف و کمیاب آذری ، داغستانی وحتی ایرانی را از نزدیک ببینید، ودر صورت تمایل با پرداخت مبلغی اندک به راهنماهایی که در موزه هستند از آنها بخواهید اطلاعات بیشتری در مورد فرشها به شما بدهند.

 موزه فرش آذربایجان

برج های شعله

سه برج شیشه ای آبی رنگ که به برجهای شعله معروف هستند، بلندترین سازه های شهر باکو بشمار می آیند که از هر کجای شهر که بخواهید قابل رویت هستند. نور پردازی این برجها به گونه ای طراحی شده که در دل شب به صورت شعله های رقصان خودنمایی میکند.

برج های

 موزه ملی تاریخ

اگر اهل موزه گردی هستید، می تونید از رفتن به این موزه که بزرگترین موزه آذربایجان است نهایت لذت را ببرید. این موزه در عمارتی که محل سکونت زین العابدین تقی اف بود ساخته شده. چند گالری تشکیل دهنده این موزه شامل : نمایشگاه تاریخ باستان و میانه آذربایجان، نمایشگاه تاریخ مدرن، نمایشگاه انسان شناسی و تعدادی دیگر گالری و نمایشگه دیگر، می باشد.

موزه ملی تاریخ

طعم های آذری

در سفرتان به باکو چشیدن مزه های خاص آذری را فراموش نکنید. مگر میشود به باکو سفر کرد و آش آذری را نچشید، مگر میشود به باکو رفت واز کنار مغازه ی فروش کباب رد شوید و با بی توجهی به بوی کباب آذری به راهتون ادامه بدهید. آش و کباب آذری تناها دو مزه ناب باکوست. اگر اهل شکم هستید حتما یک تحقیق کامل در مورد غذاهای باکو داشته باشید تا مزه های تکرار نشدنی را از دست ندهید.

طعم های آذری

حق انتخاب برای بهترین پرواز، از بین بالاترین آمار پرواز روزانه به تمام نقاط جهان، دلیل تمایز بلیط سل است.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

منوی وب‌سایت

ابر برچسب ها

آخرین نوشته ها

  • هیچ موردی برای نمایش وجود ندارد.