جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

031-33373187

آشنایی با شهر دبی

آشنایی با شهر دبی

آشنایی با دبی

در باور اکثر مردم برای دیدن دنیای مدرن و شگفتی حتما باید به اروپا سفر کرد و با این باور با توجه به مشکلات اقتصادی کنونی و مشغله های کاری داشتن سفری خاص به رویایی دست نیافتنی تبدیل شده است. این در حالیست که ارزانترین تور های دبی با کیفیت بالایی برگزار و دیدن شگفتی های دنیا را برای مردم در قسمت جنوبی همین خلیج فارس خودمان امکان پذیر کرده است. دبی نگین شهرهای امارات متحده عربی، که یکی از پیشرفته ترین شهرهای دنیا محسوب می شود با شهرتی جهانی در جذب توریست و مسافر بسیار موفق بوده است.

آرامش از نظر جرم و جنایت در دبی

دبی با توجه به اینکه شهر شیخ نشین محسوب میگردد و مردم معتقد ومتعهدی دارد عاری از هرگونه جرم و جنایت میباشد، و این یکی از دلایل مهم جذب توریست میباشد.

مالیات بی مالیات

دبی شهر ملیتهای مختلف میباشد که مهمترین دلیل اینکه مردم از سراسر دنیا برای کار وزندگی به دبی مهاجرت میکنند، این است که در دبی مردم مجبور به پرداخت مالیات نیستند، که این شرایط مطلوب ومورد توجه همه دنیا محسوب میشود، تا شما بتوانید پس انداز بیشتری داشته باشید.

برترین و زیباترین مکان ها در دبی

دبی نسبت به کوچک بودنش، بزرگترینهای دنیا را در خود جا داده است. دبی مال که حتما جز اولین جاهایی ست که به محض رسیدن به دبی خواهید رفت ومطمئنا ساعتهای زیادی شما را در خود جادو خواهد کرد، بزرگترین مرکز خرید جهان است.

برج العرب دبی

برج العرب اسمی که همیشه بعد از شنیدن اسم دبی به ذهن همه ما میرسد، بلندترین هتل جهان است که 321 متر طول آن میباشد و دارای اتاقهایی با ابعاد مختلف است که کوچکترین آنها 169 متر و بزرگترین آن 780 متر مربع میباشد.

برج العرب دبی

مارینا

دومین تفریحگاه ساحلی جهان، دبی ماریناست، که میتوان تمام زیبایی های دریا و ساحلش را با تمام وجود (با توجه به شلوغ بودن در اکثر مواقع، مخصوصا تعطیلات) میتوان کنار آن حس کرد.

مارینا

آکواریوم بزرگ دبی

آکواریوم بزرگ جهان، که تونل مانند است و شما را در خود جا میدهد، وشما میتوانید از اتفاقات زیر دریاها در دنیای بیرون دریا دیدن کنید، در دبی قرار دارد.

آکواریوم بزرگ دبی

برج خلیفه

حال که صحبت از بلندترین ها و برترینهای دبی است حدس زدن اینکه بلندترین برج دنیا که قصد معرفی به شما را دارم در کجا واقع شده، زیاد سخت نیست، بله درست حدس زدید برج خلیفه بلندترین برج دنیاست که در دبی قرار دارد، که با ارتفاع تقریبا یک کیلومتری ودارا بودن 163 طبقه بلندترین سازه دست بشریت تا به امروز اعلان گردیده، جالب است بدانید که این بخشی از جذابیتهای دبی است، که سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب نموده.

برج خلیفه

اسکی در دبی

در سرزمینی مانند دبی که بیشتر سال گرم است، ودر تابستان دمای هوا از پنجاه درجه میگذرد، نگهداری برف در چهارفصل، به اندازه ای که امکان اسکی کردن وجود داشته باشه، غیر ممکنه، ولی دبی تمام غیر ممکن ها را ممکن کرده ،پیست اسکی با 5 مسیر به بلندای 400 متر که از ابتدا تا انتهای آ ن به اندازه یه ساختمان21 طبقه میباشد، که تقریبا از6000 تن برف تمیز و سفید برای ممکن شدنش استفاده شده، یکی دیگر از ممکنات دبی محسوب میشود، که در واقع در جایی که میانگین سالانه بارش برف در آن صفر میباشد بزرگترین یخچال دنیا را راه اندازی کردن شگفت انگیزاست.

پیست اسکی دبی

دبی جز شهرهای توسعه یافته

سرعت دبی در پیشرفت در تمام زمینه ها قابل توجه تمام دنیا قرار گرفته، به صورتی که شاید باورش برای همه ما سخت باشد ولی در سال 1968 در دبی فقط 13 اتومببیل وجود داشت، ولی شرایط کنونی ترافیک و ازدحام ماشینها دولت امارات را مجبور به ساخت دو جاده جدید برای رفع مشکل ترافیک نموده، پس با توجه به این تفاصیر این پیشرفت بسیار چشمگیر و شگفت انگیز است.

سنگین ترین و بزرگترین گردنبد طلا

مطمئنا همه ما در مورد اینکه عرب زبانها علاقه بسیار زیادی به طلا دارند شنیده ایم و این میتونه طبیعی باشه که بلند ترین و سنگین ترین گردنبد دنیا با وزن 22 کیلو گرم طول 4.2 کیلومتر که توسط 9600 نفر طلاساز در سال 1991 ساخته شد و جالبترین حرکت امارات در زمینه طلا که جدیدا در معرض مصرف عموم قرار گرفت دستگاه خودپرداز طلا میباشد که این نیز یکی دیگر از سیستهای گردشگری و پول آور امارات میباشد ، این دستگاه بالعکس دستگاههای مشابه دیگر که بعد از استفاده به شما پول پرداخت میکند، این دستگاه از شما پول دریافت میکند، ولی زیاد نگران نباشید، چون در مقابل پول دریافتی از شما طلا در شکلها و قالبهای مختلف مانند شمش دستبند و.... با آرم امارات متحده عربی به شما پرداخت میکند.

سنگین ترین و بزرگترین گردنبد طلا

 

هماهنگی رستورانهای دبی با همه نوع سلیقه

یکی دیگر از مزیتهای سفر به دبی این است که مجبور به پرداخت هزینه های گزاف برای تهیه یک غذایی که حتی از طعم آن مطمعن نیستید نخواهید بود، بلکه شما با توجه به رستورانهای مختلف دبی که هرکدام با توجه به ملیتها و ذائقه های مختلف به شما حق انتخاب میدهد که با پرداخت کمترین مبلغ بهترین غذاها را از ملیتهای مختلف تجربه کنید، و شایان ذکر است که در اکثر رستورانها گوشت به شیوه اسلامی ذبح میشود تا توریستهای مسلمان دغدغه از این جهت در انتخاب نداشته باشند.

هماهنگی رستورانهای دبی با همه نوع سلیقه

حراجی های دبی

این مطلب مخصوص خانمهاست، که مطمئنا بعد از خواندن آن به هر شیوه که باشد، همسران خود را یا با مهربانی یا به زور، با خود همراه میکند برای سفر دبی، خرید از فروشگاه های مختلف در هر سفری جز برنامه های همه ماست، ولی فرق خرید در دبی با بقیه جاهای دنیا در این است که جدیدترین و به روزترین نیازهای روزمره همه ما اعم از خوراک و پوشاک و وسایل ارتباطی مانند موبایل وتبلت و لب تاب و.....هر چیز دیگری که شما بعد از دیدن قیمتهای آنها در دبی حتی اگر خودتان نیاز نداشته باشید برای اولین کسی که به ذهنتان میرسید خریداری میکنید، فستیوال ها و حراجی فصل های مختلف به شیوه ای ست که مثلا جنسی که تا چند روز قبل به پول ایران 25 هزار تومن بود در حراج فصل به مبلغ 10 هزار تومان بفروش میرسد، که این تخفیفها شامل تمام مواردی که در بالا ذکر شد میباشد.

حراجی های دبی

کریسمس رویایی در دبی

با متنوع ترین قیمتها، تجربه کریسمس در دبی، با یک پرواز هوایی عالی، میتونه خاطره انگیز ترین سفر زندگی شما باشد، خرید از حراجیهای کریسمس، چشیدن طمعهای خوشمزه هندی، پاکستانی وحتی ایتالیالی و....، آشنایی با فرهنگ ملیتهای مختلف، و رفتن به جاهای دیدنی که در کریسمس پر رونق تر از همیشه خواهد بود.

کریسمس رویایی در دبی

فراوانی جرثقیل در دبی

شاید شنیدن این مطلب حال که قصد سفر به دبی را دارید از نظر شما بدون ربط باشد، ولی جالب است بدانید، بیست در صد از جرثقیلهای کل دنیا در دبی قراردارند و تنها دلیلش پیشرفت روز افزون و ساخت وساز های فراوان و علاقه شیخهای امارت به ساخت آسمان خراشهای لوکس میباشد. با توجه به مساحت کم دبی این رقم بسیار بسیار قابل توجه است.

 واقعیت جالب جمعیت در دبی

یکی از مسایل جالبی که در رابطه با دبی وجود دارد، مسئله جمعیت هندی های دبی می باشد، که نصف جمعیت دبی را به خود اختصاص داده است. این آمار برابر با 17 درصد جمعیت کل امارات متحده عربی می باشد، که باز هم درصد بالایی از این جمعیت مربوط به مهاجرین است و تنها تعداد کمی از جمعیت دبی عرب زبان هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

منوی وب‌سایت

ابر برچسب ها

آخرین نوشته ها

  • هیچ موردی برای نمایش وجود ندارد.