جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

031-33373187

آشنایی با کشور هلند

آشنایی با کشور هلند

آشنایی با کشور هلند سرزمین گل ها

پایتخت کشور هلند، آمستردام و از نظر موقعیت جغرافیایی در منطقه شمال غربی اروپا قرار گرفته است. سفر به این کشور زیبا برای گردشگران راحت و خرید بلیط هواپیما به مقصد هلند بهترین راه رسیدن به آنجاست. هلند از شرق با آلمان، از جنوب با بلژیک و از غرب از طریق دریا با بریتانیا در همسایگی است. دین اکثر مردم هلند مسیحی پروتستان و حدوداً یک میلیون مسلمان هم دارد. زبان رسمی مردم هلند، هلندی است یکی از شاخه های زبان ژرمنی که به زبان آلمانی بسیار نزدیک است. حقیقت دیگر در رابطه با هلندی ها این است که آن ها علاقه زیادی به یادگیری زبان های خارجی دارند به طوری که نود و یک تا نود و سه درصد از مردم هلند تسلط کامل به زبان انگلیسی دارند، همینطور در مورد زبان های آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی با درصد های کمتر تسلط دارند. بلیط سل شما را برای رفتن به هلند، این کشور مهد گل، راهنمایی و در جهت تهیه بلیط و رزرو هتل در هلند در خدمت شما خواهد بود.

شهرهای مهم هلند

آمستردام هلند

آمستردام یکی از شهرهای محبوب و مهم در هلند است که در قسمت شمالی این کشور قرار گرفته. قایق سواری روی کانال های آب شهر آمستردام و دیدن ساختمان های زیبا لحظات زیبایی را برای شما گردشگران رقم می زند.

 آمستردام هلند

روتردام هلند

روتردام در منطقه هلند شمالی واقع شده و بزرگترین بندر اروپا است که به دلیل وجود راه های فراوان ریلی، هوایی و آبی به عنوان قلب اروپا شناخته شده است.

 روتردام هلند

لاهه هلند

شهری که در منطقه ی غربی هلند قرار گرفته و یکی از پایتخت های سازمال ملل است از این رو هلند نیز لقب پایتخت حقوقی جهان را دارد.

لاهه هلند

دلفت

شهر زیبای 750 ساله ی دفلت در جنوب هلند و در میان شهرهای روتردام و لاهه  با کانال های زیبا و معروفش مکانی دنج و آرام برای فرار از شلوغی ها و لمس واقعی آرامش در کشور زیبای هلند است.

دلفت

هلند کشور گل پرور

بدون شک همه بعد از آمدن اسم گل، اسم کشور هلند را با زیبایی گل هایش به خاطر می آورند. بیشترین در آمد هلند از صادرات محصولات گل های شاخه بریده، پیاز گل با گونه های مختلف گل و گیاهان زینتی می باشد. در هلند بیش از یک میلیون گونه ی متنوع گل یافت می شود که در این زمینه در سرتاسر جهان هلند حرف اول را می زند.

 کشور پرورش گل

حقیقت های جالب از کشور هلند

  • میانگین قد مردان در هلند صد و هشتاد و چهار سانتی متر است که مردان هلندی را در دسته ی بلند قامت ترین مردان جهان برده است.
  • سرود ملی هلند از قدیمی ترین و با سابقه ترین سرودها در جهان می باشد. پادشاه در این سرود ملی سخن از نژاد خود و احترام فراوانش به پادشاه اسپانیا گفته است.
  • در کشور هلند مردم با ساک دستی خودشان به خرید می روند. در هنگام سفر به این کشور دقت کنید.
  • در کشور هلند تنباکو را ممنوع اعلام کرده اند، با این حال باز هم در خیلی از کافه ها کشیدن علف هیچ مانعی ندارد.
  • کشور هلند در ورزش های فوتبال، شنا، هاکی، تنیس، گلف و والیبال پیشرفت بسزایی داشته و ناگفته نماند که هلندی ها در فوتبال و اسکیت نیز شهرت زیادی دارند.
  • هلند کشوری است با ارتفاعی کمتر از سطح دریا و با اطمینان می توان گفت که تنها نصفی از خشکی های کل هلند یک متر بالاتر از سطح دریا باشند. آمستردام دو متر پایین تر از سطح دریا و روتردام در موقعیت جغرافیایی هفت متر پایین تر از سطح دریا قرار دارد.
  • هلند قوانین سرسختی در رابطه با اذیت و آزار حیوانات دارد. و طی آخرین اطلاعات هیچ سگ و گربه طرد شده ای در این منطقه وجود ندارد.

سوغات هلند

هر چند ترک کردن کشور رویایی هلند به دلیل زیبایی های فوق العاده اش برای گردشگران این کشور سخت است، اما مسلماً هرکس برای بازگشت به دیار خود از جایی که بازید کرده نشانی برای یادگاری از کشور خریداری می کنند، و به کشور خود میبرد. بی معطلی به سراغ معرفی محل هایی برای خرید سوغاتی های معروف و دوست داشتنی هلند می رویم.

بذر گل و گیاه

با رفتن به بازار گل شناور جهان با گل های گسترده و خیره کننده که در آن بذر و پیاز گل ها به فروش می رسند می توانید بهترین ها و متنوع ترین ها را در حوضه ی گل و گیاه خریداری کنید و به کشور خود ببرید. بهترین فرصت برای بازدید از هلند بهار و تابستان است.

بازار بذر گل و گیاه

سفال های شهر دلفت

سفال های شهر دلفت که در نوع خود فوق العاده و خاص هستند با رنگ آمیزی های آبی رنگ و طرح های بی نظیر هنرمندانه با قیمت های مناسب و قدمت بسیار زیاد که به قرن هفدهم باز می گردد گزینه ی مناسبی برای خرید سوغاتی مخصوص هلند است.

ظروف سفالی هلند

کلمپن، یا کفش های چوبی

کفش های چوبی هلند سوغاتی های جالبی از این کشور هستندکه از سالیال دور و دراز از آن ها برای سهولت در راه رفتن بر روی برف و یخ استفاده می شد. این کفش های چوبی راه رفتن را برای کشاورزانی که در باغ و مزرعه کار می کنند نیز راحت تر می کند. اگر بخواهیم کلمپن را جداگانه معنی کنیم چوب توخالی بهترین عبارت توضیح دهنده ی آن است. در مناطق روستایی که توان مالی کمی دارند این کفش را با پوششی از علف های مزرعه در زمستان برای گرم کردن و در تابستان برای خنک کردن و مقابله با گرما مورد استفاده قرار می دهند. ثروتمندان هلندی با تکه هایی از چرم داخل و خارج این کفش های چوبی را پوشش می دادند، از این رو طبقه ی اجتماعی افراد جامعه به راحتی از روی کفش هایشان قابل تشخیص بود.
برای مراسم های ازدواج نیز در جزیره ی مارکن رسم بر این است که داماد به عروس در روز عروسی اش یک کلمپن هدیه بدهدکه تاریخ ازدواجشان بر روی آن حک شده باشد. عروس بعد به پایان رسیدن عروسی اش دیگر کلمپن را نمی پوشد و آن را به عنوان یادگاری نگه می دارد. پوشیدن کلمپین در میان هلندی ها به روز یکشنبه اختصاص دارد و در روزهای معمولی دیگر نباید پوشیده شود. با وجود تکنولوژی و پیشرفت هنوز هستند کشاورزانی که برای کار در مزرعه و راه رفتن از روی یخ ها از این کفش ها استفاده می کنند، با این تفاوت که کلمپین ها امروزه تحت آزمایش و با استانداردهای ویژه ای ساخته می شوند.

کفش های چوبی هلند

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

منوی وب‌سایت

ابر برچسب ها

آخرین نوشته ها

  • هیچ موردی برای نمایش وجود ندارد.