جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

031-33373187

آشنایی با کشور چین

آشنایی با کشور چین

سفر به کشور چین

کشور چین یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است، که در قسمت شرقی آسیا قرار گرفته و از نظر مساحت چهارمین کشور بزرگ جهان است. با خرید بلیط هواپیما به مقصد چین و تهیه ی تور چین آغازگر سفری رویایی به پایتخت کشور چین، پکن (Beijing) که مقصد گردشگری بسیاری از ایرانیان است باشید.
جمعیت کشور چین تا آخر سال2016 به تقریباً 1.4 میلیارد نفر رسید. پول رایج کشور چین رنمینبی و واحد آن یوان است. نام رسمی کشور چین جمهوری خلق چین می باشد. چین از نظر اقتصاد دومین کشور جهان است و این درحالیست که شغل بیش از 50 درصد مردم چین کشاورزی است.

زبان رسمی مردم چین

زبان رسمی چین گویش استاندارد زبان ماندارین می باشد. حدود 70 درصد مردم چین به گویش های مختلف زبان ماندارین صحبت می کنند. ۲۲۹ زبان زنده دیگر نیز در چین وجود دارد که بیشتر متعلق به گروه زبان‌های چینی از خانواده چینی-تبتی هستند. حروف چینی هزاران سال است که برای نوشتن زبان های چینی استفاده می گردد. زبان جوانگ نیز امروزه از الفبای لاتین برای نگارش استفاده می کند.

شهرهای مهم کشور چین

هنگ کنگ: هنگ کنگ شهری جزیره‌ای در چین است که تا سال ۱۹۹۷ مستعمره بریتانیا بود، این شهر در شرقی‌ترین قسمت آسیا که نماد تمدن معاصر انسان است، واقع شده است که جمعیت آن ۶.۸ میلیون نفر می باشد. منطقه هنگ کنگ در شرق دلتای رودخانه مروارید قرار گرفته و از سوی شمال با گوآنگ‌دونگ و از سوی جنوب یا دریای چین جنوبی هم‌مرز می باشد.

شهر هنگ کنگ
گوانگ ژو: گوانگ‌ ژو (گوانگ‌جو یا گوان‌جو)، شهری در جنوب کشور چین می باشد. نام رسمی آن در هنگام حکومت جمهوری چین کانتون بود. گوانگ‌ژو مرکز استان گوانگ‌دونگ است.

شهر گوان ژو
شانگهای: در این شهر جاذبه های بی شماری وجود دارد. دیوار قدیمی شانگهای گزینه خوبی می تواند باشد. در میان دیوارهایش معبد شهر خدا را می توان دید. این معماری سنتی چینی محل محبوبی برای گردشگران به حساب می آید.

شهر شانگهای
پکن: شهر پکن مرکز سیاسی و فرهنگی چین و پایتخت چین است. این شهر در شمال چین واقع شده و از آب و هوای معتدل قاره ای برخوردار می باشد. بهار و پاییز کوتاه و خشک و زمستان و تابستان این شهر طولانی است. دمای متوسط این شهر در سال 11.8 درجه است.

شهر پکن
شانتو: یکی از شهرهای جمهوری خلق چین است. شهر شانتو در جنوب شرقی چین و در استان گوانگ‌دونگ قرار گرفته و شهر ساحلی است.

شهر شانتو
شنژن: شنژن یکی از ثروتمند ترین و مشهورترین شهرهای جمهوری خلق چین است. در سال 2010 در مجله فوربس از شنژن به عنوان پنجمین شهر متراکم جهان نامیده شده است.

شهر شنژن
تیانجین: تیانجین یکی از چهار شهر بزرگ کشور چین است. این استان در مجاورت چونگکینگ ، پکن و شانگهای است. از بزرگترین شهرهای ساحلی و یکی از بنادر دریایی واقع در شمال چین تیانجین می باشد.

شهر تیانجین
هانگژو: هانگژو در شرق کشور چین قرار دارد. این شهر در استان ژجیانگ قرار گرفته و مرکز این استان است. هانگژو شهر توریستی می باشد و جاذبه‌های طبیعی و زیبای فراوانی را داراست.

 شهر هانگژو

دین و مذهب مردم چین

دین هایی که در کشور چین رواج دارند عبارتند از: کنفسیوس، بوداگرایی، تائوئیسم، اسلام و آیین ترسایی.

جاذبه های گردشگری کشور چین

شهر ممنوعه ی چین

شهر ممنوعه چین شهر قدیمی در منطقه پکن است و یکی از مهمترین دیدنی‌های تاریخی این کشور به شمار می‌آید. شهر ممنوعه به روایتی وسیع‌ترین و کامل‌ترین مجموعه معماری چوبی در جهان بشمار می‌رود.
احداث شهر ممنوعه در سال ۱۴۰۶ میلادی با دستور جو دی دومین امپراتور سلسله مینگ آغاز شد. تا سال ۱۹۱۱ میلادی و نابودی سلسله چینگ (تقریباً ۵۰۰ سال) جمعاً ۲۴ امپراتور در این شهر ممنوعه اقامت کرده و بر چین فرمان رانده‌اند. از سال ۱۹۲۴ بازدید از این مجموعه به عنوان کاخ موزه برای عموم آزاد گردید و ممنوعه بودن آن پایان پذیرفت.

شهر ممنوعه

قصر تابستانی چین

این قصر که زمانی استراحتگاه پادشاهان چینی در فصل تابستان بوده است و امروزه در فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت شده است. قصر تابستانی دارای محوطه ای بزرگ است که در آن آثار طبیعی، عمارت های دیدنی و زیبا و همچنین یکی از زیباترین باغ های چینی را می توان دید. در سرتاسر این مجموعه بیش از سه هزار عمارت و سازه در اندازه های مختلف قرار دارد.

قصر تابستانی چین

معبد آسمانی چین

معبد آسمانی بزرگترین و کامل ترین مجموعه از آثار معماری کشور چین است. معبد آسمان در جنوب شهر ممنوعه در پکن قرار دارد و مساحت آن 4 برابر شهر ممنوعه است. معبد آسمان نه تنها در تاریخ معماری چین دارای جایگاه مهمی است، بلکه میراث گرانبهای هنری معماری جهان نیز محسوب می‌شود. این معبد در سال 1998 در سازمان یونسکو در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.

معبد آسمانی چین

دیوار چین

این دیوار در نقشه جغرافیایی چین ۷۰۰۰ کیلومتر امتداد یافته‌ و در سال ۱۹۸۷ میلادی در فهرست میراث جهانی ثبت گردیده‌است. زمان ساخت دیوار چین به سده پنجم تا هشتم قبل از میلاد بازمی‌گردد. علت ساخت این دیوار بزرگ حفاظت چین در مقابل مهاجمان مغول است.

دیوار چین

میدان تیان آن من پکن - چین

میدان تیان‌آن من بزرگترین میدان در شهر پکن کشور چین واقع است. اطراف این میدان بناهای مهم تاریخی مانند کاخ‌های شهر ممنوعه، پل‌های «جین شوی» (آب طلایی) و دیوار سرخو مجلس چین واقع شده‌است. بنای اولیه میدان به اوایل قرن پانزدهم میلادی بازگشته است. نام این میدان به زبان چینی به مفهوم «میدان آرامش آسمانی» است. تا قبل از مرگ مائو عکس سران کمونیسم (مارکس و انگلس و لنین و استالین) در این میدان نصب شده بود.

میدان تیان آن من پکن - چین

آرامگاه یا معبد مینگ پکن - چین

معبد مینگ یکی از دیدنی های پکن محسوب می شود. این معبد که در شمال غرب شهر کپن قرار دارد. این آرامگاه شامل مجموعه ای از 13 آرامگاه از پادشاهان سلسله مینگ است. این آرامگاه از لحاظ سبک معماری و تزئینات، بسیار زیبا می باشد و توجه گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است.

 معبد مینگ پکن

پارک Beihai

Beihai پارک در منطقه Xicheng واقع شده و دارای سابقه ای 1000 ساله است که در طول 5 سلسله حکومتی ساخته و نگهداری شد.
کل این باغ 69 هکتار است که نیمی از این باغ توسط آب احاطه شده است و کل این مجموعه به چهار قسمت متفاوت با اسامی گوناگون تقسیم شده است. یکی از قسمتهای مهم این پارک می توان به معبد Yong'an اشاره کرد که بزرگترین مجموعه این پارک است و به معبد صلح نیز معروف است.

پارک Beihai

معبد لاما چین

معبد لاما یکی از معروفترین معابد شهر پکن است که در سال ۱۶۹۴ به عنوان محل استراحت و زندگی سومین پادشاه سلسله کینگ ساخته شد و در سال ۱۷۴۴ از کاخ یونگه به معبد لاما تغییر نام پیدا کرد. معبد لاما با کاشیهای لعاب دار زرد رنگ و سقفی قرمز رنگ با کاشیهای نفیس تزیین شده است و شامل یک مجسمه بلند ۲۶ متری مایتریا بودا بوده که با یک قطعه از چوب صندل سفید حک شده است.

معبد لاما چین

مجلس ملی چین

مجلس ملی چین در غرب میدان تیان آن من قرار گرفته وموسوم به مجلس ملی خلق چین می باشد که به مناسبت دهمین سالگرد مراسم تاسیس جمهوری خلق چین بنا گردید.

مجلس ملی چین

موزه ملی چین

موزه ملی چین در شرق میدان تیان آن من قراردارد، که مرکز نمایش تاریخ و هنر مردم چین است. موزه ملی چین در سال 1959 تاسیس و در سال 2003 مورد بازسازی مجدد قرار گرفت.

موزه ملی چین 

پل مارکوپولو پکن - چین

کسی در دنیا نیست که نام جهانگرد معروف ایتالیایی، مارکوپلو را نشنیده باشد، کسی که با سفر به کشورهای مختلف دنیا یک سفرنامه طولانی و پر تجربه را نوشته است. مارکوپلو سال های زیادی در کشور چین زندگی کرده و سفر او به چین برای بسیاری از اروپایی ها، یک راهنمای سفر مناسب بوده است. بعد از عبور مارکوپلو از روی این پل در سفر به چین نامش به پل مارکوپلو معروف شد.

پل مارکوپولو چین

دیزنی لند در شانگهای چین

این پارک امروزه به یکی از نقاط پر بازدید گردشگری تبدیل شده است. بازدیدکنندگان علاوه بر امکانات شهربازی می توانند از نمایش ها و هم چنین فروشگاه لذت ببرند و غذاهای عرضه شده در آنجا را امتحان کنند.

دیزنی لند در شانگهای چین

وضعیت آب و هوایی چین

آب و هوای آن بسیار متنوع است و از مناطق گرمسیر و بارانی در جنوب تا بسیار سردسیر تا شمال را شامل می شود.

معرفی غذاهای لذیذ کشور چین

کشور چین غذاهای بسیار خوشمزه و متنوعی با طعم های گوناگون دارد. غذاهای محلی هر منطقه از این کشور باهم فرق می کند که این تنوع غذایی بی نظیر در کشور چین خود یک جاذبه ی گردشگری بی نظیر به حساب می آید. از جمله این غذاها ی لذیذ و خاص می توان به کانگ یو بینگ، اردک پکینگ، یو شیانگ رو سی، دونگ پو، لازی جی، نیلوفر اسمانتوس، یو ژیا مو، شیائو لانگ بائو، ژیا جیانگ میان، دن دن مین، چار سیا بائو، ما پو توفو و شومای اشاره کرد.

Chinese dishes

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

منوی وب‌سایت

ابر برچسب ها

آخرین نوشته ها

  • هیچ موردی برای نمایش وجود ندارد.