جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

031-33373187

مکان های دیدنی آرژانتین

مکان های دیدنی آرژانتین

کشور آرژانتین در جنوبی ترین قسمت قاره ی آمریکای جنوبی قرار گرفته و پایتخت آن شهر بوینس آیرس است. آرژانتین از نظر تقسیم بندی های جغرافیایی دارای بخش های متفاوت است، به طوری که در شمال آرژانتین جنگل های انبوه و علف زار ها فضایی سرسبز و زیبا به وجود آورده و در قسمت جنوبی آن شاهد بیابان های وسیع سرد و یخ زده هستیم. آرژانتین کشوری رنگارنگ و پر از شگفتی ها است. آرژانتین از نظر تاریخی، فرهنگی و طبیعت دارای ویژگی های منحصر به فرد است و با وجود این که در قاره ی آمریکا قرار گرفته از نظر معماری شهری و فرهنگ شبیه به کشورهای اروپایی می باشد.

شهرهای گردشگری و مهم آرژانتین

از بهترین و بزرگترین شهر های کشور آرژانتین می توان بوینس آیرس، لس گلاسیزر، ال کالافاته، مندوزا، باریلوچه و پورتو مادرین را نام برد که با توجه به شرایط و ویژگی هایشان خود را در لیست شهرهای توریستی و گردشگری آرژانتین قرار داده اند.

جاذبه های گردشگری آرژانتین

شهر بوینس آیرس

شهر بوینس آیرس با قدمتی تاریخی پایتخت آرژانتین است که به شهر آواز، رقص تانگو، معماری اروپایی، شب زنده داری و شهر محله ها معروف است. بوینس آیرس به عنوان بزرگ ترین شهر و بندر آرژانتین به واسطه ی هنر آشپزی آشپزان زبردست و معروفش با ترکیبی از سبک آشپزی ایتالیایی، اسپانیایی و آمریکایی از مهمانان خود پذیرایی می کند. کافه گردی در کافه های قدیمی و سنتی، کافه های فرانسوی و مدرن و خلاصه کافه های مطابق با سلایق مختلف در این شهر آرژانتین بسیار لذت بخش می باشد. سالن اپرا، باغ وحش و پارک های ملی شهر بوینس آیرس نقش مهمی در جذب توریست به این شهر داشته اند.
کلیسای سوگند خوبان، خانه ی تئاتر کولون، مجسمه ی غول پیکر به شکل گل، بازارچه ی خیابانی میدان قو، موزه ی ملی بوینس آیرس و موزه ی خیابان کامینیتو از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر و البته کشور آرژانتین می باشند.

شهر بوینس آیرس

گورستان رکولتا در آرژانتین

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کشور آرژانتین گورستان معروف رکولتا است که وسعت زیاد و ورودی زیبای ساخته شده با سنگ های مرمر سفید، مجسمه های بزرگ از مریم مقدس و فرشته ها در گوشه کنار این قبرستان و مقبره های بلندش آن را دیگر گورستان ها متمایز ساخته است. این مقبره ها آن قدری بلند هستند که فکر می کنید قرار است در کوجه پس کوچه های شهر مرده ها قدم بزنید. گورستان رکولتا محل دفن افراد مهمی از کشور آرژانتین هم چون نخبگان، نوادگان ناپلئون و رییس جمهور سابق آرژانتین است. وجود 94 اثر تاریخی در قبرستان رکولتای آرژانتین آن را در لیست ده گورستان اول دنیا قرار داده و در این مورد سبب شهرت کشور آرژانتین شده است.

گورستان رکولتا

خیابان فلوریدا

از خیابان های معروف شهر بوینس آیرس، خیابان فلوریداست که علاوه بر آرژانتینی ها گردشگران آرژانتین نیز گشت و گذار و خرید در این خیابان را در اولویت های خود قرار می دهند. اگر به آرژانتین سفر می کنید لذت خرید در این خیابان را از خود دریغ نکنید و بهترین لباس های چرم، لباس های سنتی و کیف و کفش های چرم را خریداری کنید.

خیابان فلوریدا

پارک سوم فوریه

پارک سوم فوریه که به جنگل های پالرموی آرژانتین نیز مشهور می باشد مساحتی حدود 25 هکتاردارد. این پارک سرسبزی و طراوت زیبایی به مرکز شهر بوینس آیرس داده است. پارک سوم فوریه یکی از پارک های معروف و محبوب آرژانتین می باشد که دلیل اصلی این محبوبیت وجود بیشه زارها، باغ های جانور شناسی، باغ های گیاه شناسی و باغ های گل رز می باشد.

پارک سوم فوریه

آبشار های ایگواسو

آبشار های ایگواسو، در مرز آرژانتین با برزیل قرار دارد که یک سمت آن در آرژانتین و سمت دیگر آن در برزیل قرار گرفته است. آبشار های وسیع ایگواسو یکی از مچشم گیرترین و جذاب ترینمناطق آرژانتین است و توسط سازمان میراث جهانی یونسکو محافظت می شود. ایگواسو در آرژانتین مجموعه ای از 150 تا 300 آبشار است که فاصله ی اولین آبشار تا آخرین آبشار حدود 3 کیلومتر است.

 آبشار های ایگواسو

یخچال طبیعی پریتو مورنو

سومین ذخیره ی آب شیرین در جهان یخچالهای طبیعی پریتو مورنو آرژانتین است که در شهر کوچک ال کالافاته قرار دارند. امکانات رفاهی و اقامتی متعددی در اختیار گردشگران علاقه مند به دیدن این منطقه از آرژانتین قرار می گیرد.

یخچال طبیعی پریتو مورنو

دره ی واله دلا لونا

دره ی ماه یا همان دره ی واله دلا لونا منطقه ای زیبا در کشور آرژانتین است که قدمت آن به دوران تریاسه بر می گردد. دره ای دور افتاده و بکر با ویژگی های زمین شناسی ویژه، سنگ های مرمری گلوله ای شکل و وجود تعداد زیادی فسیل های گیاهی و جانوری زیست شناسان و علاقه مندان به دوره های تاریخی را جذب خود می کند. این قسمت از آرژانتین زیستگاه روباه ها، جغد ها، گور کن ها و کرکس های آمریکایی است.

دره ی واله دلا لونا

بیابان پاتاگونیا

بیابان پاتاگونیا، بزرگ ترین بیابان آرژانتین می باشد. پاتاگونیا در قسمت جنوبی آرژانتین قرار دارد و از نظر گستردگی چهارمین بیابان بزرگ جهان است. این بیابان با قله های کوهستانی، دهکده های خوش منظره و دریاچه های بلوری پر از عجایب طبیعی بوده که مانندی در دنیا ندارد. نزدیکی این مکان به مسیر هفت دریاچه ویژگی بارز خود را دارند که بازدید از آن هافراموش نشدنی می باشند.

بیابان پاتاگونیا

پارک ملی ناهوئل هواپی

پارک ملی ناهوئل هواپی مسیر های گردشگری جذابی دارد که یکی از پرطرفدارترین این مسیرها رود های لیمای و ترافولز است. این دره نام خود را از اشکال عجیب و غریبی که باد های قوی منطقه روی سنگ ها حکاکی کرده اند گرفته است.

پارک ملی ناهوئل هواپی

دهکده ی سن مارتین دولوس آندس

این دهکده ی خوش منظره در آرژانتین در ساحل دریاچه ی لاکار واقع در رشته کوه های عظیم آند ساخته شده است. دهکده ای زیبا که با جنگل های وحشی و آب راه های متعدد محاصره شده است و با امکانات تفریحی که در اختیار گردشگران قرار می دهد به مکانی تفریحی در آرژانتین تبدیل شده است. اگر طرف دار ورزش های آبی، اسب سواری و پرنده نگری هستید حتما در طول سفر به آرژانتین حتما به این دهکده سر بزنید.

دهکده ی سن مارتین دولوس آندس

نمایشگاه ماتادورها

هدف از برگزاری این نمایشگاه، باز گرداندن فرهنگ آرژانتینی بومی گاو چران های آمریکای جنوبی است. هر یکشنبه تعداد زیادی از هنرمندان آرژانتینی در ماتادورس باریو دور هم جمع می شوند. در نمایشگاه ماتادورها می توانید از اجناس بومی وسنتی مثل چرم، پارچه و لباس های پشمی، فلز کاری های زیبا و قدیمی و آثار هنری مخصوص ساخته دست هنرمندان آرژانتین بازدید کنید.

نمایشگاه ماتادورها

پنگوئن های پونتا دومبو

منطقه ی حفاظت شده ی پونتا دومبو در آرژانتین، منطقه ای رویایی و بی نظیر برای تماشای پنگوئن ها می باشد و معمولا علاقه مندان به حیات وحش در سفر به آرژانتین لذت حضور در منطقه ی پونتا دومبو را از خود نمی گیرند.

پنگوئن های پونتا دومبو

معادن واندا در آرژانتین

وجود معادن معروف مملوء از انواع کریستال ها، جواهرات و سنگ های قیمتی در کشورآرژانتین آن را به سرزمین نقره ها معروف کرده است. معادن معروفی در آرژانتین وجود دارد که این معادن نیز به عنوان مکان گردشگری به تعداد جاذبه های گردشگری آرژانتین افزوده اند.

معادن واندا

غذاهای معروف آرژانتین

آسادو که در لغت به معنای گریل کردن می باشد به عنوان یکی از پرطرفدارترین غذاهای آرژانتین شامل انواع گوشت های گریل شده است و همراه با سبزیجات سرو می شود.
امپاناداس، نوعی پیراشکی است که داخل آن با گوشت قرمز، پنیر و سبزیجات می باشد.
چوریپان، غذایی پر طرفدار که با سوسیس دست ساز آرژانتینی تهیه می شود و با سس چیلی و سبزیجات سرو می شود.
دولچه ده لچه، نوعی شیرینی و دسر معروف در کشور آرژانتین می باشد که از شیر گاو غلیظ و کاراملی شده درست می شود.
سابمارینو، نوعی نوشیدنی گرم معروف در آرژانتین و الادو، بستنی محبوب آرژانتینی هاست.

غذاهای معروف آرژانتین
برای تهیه ی بلیط هواپیما آرژانتین و تور آرزانتین به بلیط سل مراجعه و یا با پشتیبانی بلیط سل تماس حاصل فرمایید تا کلیه ی اطلاعات در رابطه با سفر به آرژانتین را در اختیارتان قرار دهیم.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

منوی وب‌سایت

ابر برچسب ها

آخرین نوشته ها

  • هیچ موردی برای نمایش وجود ندارد.