جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

031-33373187

جاذبه های گردشگری آنتالیا

جاذبه های گردشگری آنتالیا

آنتالیا شهری توریستی در جنوب کشور ترکیه است که به واسطه ی وجود سواحل و تفریحات ساحلی بی نظیر پذیرای گردشگران زیادی است که اغلب در قالب تورهای آنتالیا راهی این شهر ساحلی و تفریحی زیبا می شوند. مسافران به منظور لذت بردن از تفریحات ساحلی در فضایی زیبا سفر به آنتالیا را انتخاب می کنند. از آنجایی که تفریحات آنتالیا ساحلی هستند و هتل ها هم عموماً در ساحل قرارگرفته اند، توصیه ی ما به شما در سفر به آنتالیا انتخاب هتل 5 ستاره می باشد تا بتوانید آرامش و راحتی بیشتری در سفر به آنتالیا داشته باشید. گرچه اغلب هتل های آنتالیا هم پنج ستاره میباشند. از این موضوع گذشته کشور ترکیه استاندارهای لازم را در زمینه ی هتل دارا نمیباشد و بلیط سل در هر مقصدی از کشور ترکیه به شما انتخاب هتل پنج ستاره تاپ و یا پنج ستاره یا چهار ستاره تاپ را پیشنهاد می دهد. از هتل های چهار ستاره ی ترکیه توقع خیلی بالایی در رابطه با امکانات تفریحی و رفاهی نداشته باشید.

موقعیت جغرافیایی آنتالیا

استان آنتالیا که مرکز استان نیز شهری با همین نام می باشد مقصد گردشگری 30 درصد از گردشگران خارجی کشور ترکیه می باشد. استان آنتالیا 657 کیلومتر ساحل دارد که پلاژها ، بندرگاه ها و شهرهای باستانی بسیاری را در جوار خود قرار داده است. این شهر در منطقه ی مدیترانه ای ترکیه واقع شده است. قونیه شهر مولانا در شمال شهر آنتالیا و دریای مدیترانه در جنوب شهر آنتالیا واقع شده است.

آفرود و سافاری در آنتالیا

آفرود در معنای تحت الفظی به معنای خروج از جاده است. به این دلیل که تجربه کنندگان آفرود از جاده های آسفالتی بین شهری و جاده های کوهستانی فراتر می روند و با موتورهای مخصوص و یا ماشین های مخصوص آفرود پا به دامن ارتفاعات، کوه ها و تپه ها می نهند و از دل طبیعت با هیجان می گذرند. با توجه به برخورداری از جنگل ها ، رودخانه ها ، و کوهستان ها آنتالیا بستر خوبی برای استفاده از آفرود ایجاد کرده است. آفرود و سافاری تفریحی هیجان انگیز و مفرح و البته تا اندازه ای دلهره آور است که یکی از پر طرفدارترین تفریحات برای گردشگرانیست که به آنتالیا سفر کرده اند. تجربه ی سواری با ماشین ها و جیپ های شاسی بلند و گذر از مسیرهای جاده ای زیبا با چشم انداز بی نظیری از جنگل ها، رودها و تپه ها تعریف دیگری از سواری را برای شما به ارمغان خواهد داشت. آفرود طرفداران هیجان پسند بسیاری را از نقاط مختلف جهان به خود جذب کرده است. تورهای تفریحی آفرود و سافاری را باید از هتل محل اقامتتان خریداری کنید، تا ازگشت شو گذار در طبیعت با جیپ شاسی بلند لذت ببرید.
خدمات تورهای آفرود شامل ترانسفر، یک وعده ی غذایی و بیمه و یک لیدر ماهر می باشد. بسته به سطح تور درخواستی شما نرخ تور آفرود کمی تفاوت دارد، اما اگر می خواهید یک اطلاع اجمالی درباره ی نرخ تور آفرود داشته باشید هزینه ی سافاری حدودا 60 دلار می باشد. بهترین مناطق آنتالیا برای سافاری و آفرود "کمر" و "لارا" می باشد. هزینه ی تقریبی برای سافاری با جیپ 60 دلار و سافاری با موتور حدودا 40 دلار می باشد.

آفرود و سافاری

وسایل مورد نیاز برای آفرود

از آنجایی که اغلب ماشین های آفرود رو باز هستند و امکان پرتاب شدن اشیاء به بیرون از ماشین وجود دارد حتما با خود کوله پشتی به همراه داشته باشید. وسایل ضروری که بهتر است در کوله پشتی خود داشته باشید شامل عینک محافظ (جلوگیری از ورود گرد و غبار و خاشاک به چشم)، نوشیدنی، مواد شوینده، دوربین های گوپرو و لوازم جانبی آن (در صورت تمایل به استفاده از دوربین) و ماسک (برای جلوگیری از وارد شدن گرد و غبار به مجاری تنفسی تان) می شود.

نکات ایمنی ضروری و قوانین در آفرود و سافاری

کارهای خود را طبق نظر و راهنمایی های لیدر انجام دهید.
برای به مخاطره نینداختن خود فکر ماجراجویی را از ذهنتان بیرون کنید.
بوق زدن در سافاری به معنای اعلام کمک است، هیجان خود را با بوق زدن تخلیه نکنید.
سرعتتان را میانه تنظیم کنید، نه آنقدر کند و نه آنقدر تند.
در مسیر ممکن است به جاهایی برسید که گرد و خاک عمیقی مقابل دیدتان بپا شود که دید شما را مختل کند. خونسردی خود را حفظ کرده و بدانید مسیری که برای سفر شما انتخاب شده در امن و امان است و بقیه ی ماشین ها نیز وضعیت مشابه شما را دارند.
خوردن و آشامیدن تا مادامی که در ماشین هستید برای حفظ امنیت خودتان، ممنوع می باشد.
اگر خارج از اوامر لیدر رفتار کردید قطعا او را به خشم خواهید آورد، پس در رفتار جمعی خود که رعایت قانون است دقیق و فرمانبردار باشید. لازم به ذکر است که امکان سفر انفرادی درآنتالیا برای سافاری وجود ندارد و شما حتما باید برای این نوع گشت تور از هتل محل اقامتتان خریداری کنید، و با گروه های دسته کم 10 نفره تور سافاری را آغاز کنید. بهترین زمان برای آفرود (8-10) صبح و بهترین زمان برای سافاری صبح است.

رفتینگ در آنتالیا

در این فعالیت مفرح که برترین تور تفریحی آنتالیا ست سوار قایق بادی می شوید و روی امواج پرجوش و خروش رودخانه پارو می زنید. رفتینگ ورزشی هیجان انگیز و کمی هم دلهره آور بابت تلاطم رودخانه است. این تفریح هیجان انگیز حدودا شادی 4 ساعته ای را برایتان به ارمغان خواهد آورد. یکی از نقاط خوب برای رفتینگ رودخانه ی کوپرولوکانیون در منطقه ی سرسبز kemer می باشد. از هتل محل اقامتتان تا کمر حدودا 2 ساعتی را در مسیر خواهید بود و حین مسیر از مناطق کمر و لارا لذت خواهید برد. تور رفتینگ حدودا 50 دلار هزینه در بر خواهد داشت که برای حضور در تورهای رفتینگ سن شرکت کنندگان باید بالای 1 سال باشد. لوازم ضروری که در رفتینگ باید همراه خود داشته باشید یک دست لباس مخصوص رفتینگ به قیمت 200 هزار تومان و یک جفت کفش پلاستیکی به قیمت 10 هزار تومان و کفش نخی به قیمت 30 هزار تومان است که در ایستگاه آغازین باید تهیه کنید. اگر یک دست لباس و کفش راحت داشته باشید نیازی به تهیه ی این اقلام ضروری نیست.برای تهیه ی تور رفتینگ نیز باید ازهتل محل اقامت خود یا مراجعه به سایت رفتینگ ترکیه اقدام کنید. تورهای رفتینگ شامل ترانسفر، نهار، ورودی به قایق و بیمه می شود تورهای رفتینگ از درب هتل شروع تا محل رفتینگ رفت و برگشت به هتل ادامه پیدا می کند.

رفتینگ در آنتالیا

سواحل آنتالیا

طلوع و غروب این ساحل مثل طلوع و غروب همه ی ساحل ها دیدنی و خستگی روزانه ی حاصل از گشت را با تماشای غروب آفتاب ساحل از تن شما بیرون می کند. یکی از توریستی ترین سواحل آنتالیا ساحل لارا است که 16 کیلوتر از شرق آنتالیا باید خارج شوید تا به آن برسید.

سواحل آنتالیا

آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا با تونل 131 متری که 3 متر عرض دارد محیطی زیبا برای تماشای آبزیان می باشد. آکواریوم آنتالیا شامل 40 آکواریوم است که انواع آبزیان در هر کدام نگهداری می شود. وجود امکانات رفاهی در این مجموعه مثل فروشگاه های مخصوص خرید سوغاتی و رستوران ها گردش و خوش گذرانی در این آکواریوم را لذت بخش تر کرده است. ساعت بازدید آکواریوم آنتالیا 10 صبح تا 8 شب می باشد که برای ورود هر نفر هزینه ای معادل 58 دلار دریافت می کنند. بخش وسیعی از آنتالیا را سواحل زیبا و رویایی آن تشکیل می دهد که علت انتخاب آنتالیا به عنوان مقصد گردشگری بسیاری از گردشگران نیز می باشند. بسیاری از سواحل آنتالیا خصوصی و در تملک هتل ها هستند، البته با پرداخت مقداری هزینه از سواحل دیگر هتل ها نیز می توانید استفاده کنید. فعالیت هایی نظیر بالن سواری بر فراز دریا ، کشتی سواری و یا قایق سواری درساحل های مختلف باعث ایجاد فضای شاد و خاطره انگیز بی نظیری برای گردشگران و رضایت از سفر به آنتالیا می شود.

آکواریوم آنتالیا

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

منوی وب‌سایت

ابر برچسب ها

آخرین نوشته ها

  • هیچ موردی برای نمایش وجود ندارد.